У МОН наголошують, що всі пільги та пільгові категорії будуть збережені. Водночас чиновники Мінреінтеграції кажуть, що механізм застосування цьогорічних пільг для жителів особливо небезпечних територій визначать навесні. При цьому враховуватимуть ситуацію в Україні.
Тут підкреслили, що на сьогодні триває другий етап переведення на бюджетну форму навчання пільговиків, які зараховані до коледжів та вишів до 2021 року включно. Мовиться про жителів особливо небезпечних територій, дітей загиблих захисників України, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Загалом у 2022 році понад 21 тисяча студентів отримала дозвіл для переведення на безплатне навчання. Також зазначається, що вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити всі етапи вступної кампанії дистанційно без складання національного мультипредметного тесту (НМТ).
З міркувань безпеки НМТ відбуватиметься протягом 1 дня. Тимчасові екзаменаційні центри для складання тесту функціонуватимуть на підконтрольній Україні території. Також їх планують створити в європейських країнах, зокрема в українських освітніх центрах. Це дозволить співгромадянам, які знайшли притулок за кордоном, вступати в українські навчальні заклади.