Пошук
Close this search box.

ПРОЄКТ

Назва проєкту:

[Досвід ЄС для підвищення рівня працевлаштування молоді через розвиток професійних навичок]

Абревіатура:

[SKILLS4JOB]

Координатор:

[Юлія Серпенінова], [Сумський державний університет]

Анотація

Євроінтеграція та Угода про асоціацію між Україною та ЄС відкрили нові робочі місця для випускників, щоб працювати в Європі та пропагувати європейські цінності в Україні. Відгуки роботодавців та проблеми з пошуком роботи випускників СумДУ продемонстрували постійну потребу вдосконалювати свої ринково-орієнтовані (прикладні) практичні навички для додаткових можливостей міжгалузевої роботи в компаніях, що працюють за стандартами ЄС.

Це особливо актуально для випускників, що закінчили навчання у часи COVID-19, які змушені шукати роботу в більш стабільному середовищі міжнародних компаній і особливо за кордоном. Порівняння навчальних програм СумДУ та окремих країн ЄС показало, що існує особлива потреба в нетрадиційних для українських ВНЗ модулях, які б надавали цілісні навички та знання про: можливості грантів ЄС для особистого та бізнесового зростання, гранти та публічну звітність відповідно до стандартів ЄС – як додаткові компетенції, яких вимагає сучасний бізнес-ринок; професійні навички, необхідні для роботи в міжнародній команді, вміння знайти власне професійне місце на ринку праці ЄС за допомогою дипломів, що визнаються роботодавцями ЄС.

Проєкт «Досвід ЄС для підвищення рівня працевлаштування молоді через розвиток професійних навичок» (SKILLS4JOB) призначений для просування досліджень ЄС як інструменту для підвищення можливостей працевлаштування випускників на ринку ЄС або в компаніях, які працюють за стандартами та системами цінностей ЄС. Для цього проєкт пропонує міждисциплінарний масовий відкритий онлайн-курс, побудований з компонентів, які будуть включені в курси СумДУ.

Популяризація теми та результатів проєкту буде забезпечена завдяки літнім школам для студентів та зимовій школі для колег-викладачів, низці наукових та публіцистичних праць, монографії. Додатковий і актуальний матеріал буде пілотно апробований під час регулярних воркшопів та семінарів, відкритих для всіх студентів у рамках «Лабораторії ідей».

Мета проєкту: підвищення потенціалу працевлаштування випускників через посилення їх міжгалузевих ринково-орієнтованих навичок, що відповідають ринку праці, стандартам і цінностям ЄС.

Завдання:

Завдання 1. Удосконалити навчальні плани 4 існуючих курсів бакалаврських, магістерських та докторських програм шляхом включення 1 кредиту ECTS з 4 модулів, пов’язаних з ЄС, спрямованих на всебічне підвищення їх професійних навичок, орієнтованих на ринок праці. 

Завдання 2. Провести пілотне тестування новорозроблених модулів протягом 2022/2024 років у СумДУ під час роботи 2 літніх та 1 зимової шкіл, воркшопів та лекцій Лабораторії ідей, відкритих для студентів та викладачів ВНЗ м. Суми впродовж усіх років проекту.

Завдання 3. Сприяти інноваціям у навчанні, отриманню нового досвіду, розробці модулів шляхом запуску масового відкритого онлайн-курсу та публікації посібника для викладачів.

Завдання 4. Популяризувати бізнес-стандарти та цінності ЄС для ширшої аудиторії в Україні за допомогою 4 наукових та 12 публіцистичних статей протягом 3 років проєкту, монографії та 2 підсумкових заходів.

Команда проєкту

Виконавець, функції

Організація

Роль/завдання/професійний профіль та досвід

Юлія Серпенінова

 – координатор проєкту

– викладач/ тренер

дослідник

Сумський державний університет

Юлія Серпенінова – к.е.н, доцент, завідувачка кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування Сумського державного університету

Оксана Замора

–  експерт

– викладач/ тренер

дослідник

Сумський державний університет

Оксана Замора –  к.е.н, доцент кафедри міжнародних економічних відносин Сумського державного університету. Розробник та керівник проєктів для СумДУ та ГО “Рада молодих вчених” при СумДУ.

 

Наталія Винниченко

– помічник

– викладач

– дослідник

Сумський державний університет

Наталія Винниченко – д.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування Сумського державного університету. Неформальний освітній тренер  в партиципаторній програмі та програмі місцевого розвитку. Керівник ГО «Центр партнерства та сталого розвитку»

Тетяна Щербина

– консультант

– викладач

– дослідник

Сумський державний університет

Тетяна Щербина – к.е.н, доцент кафедри міжнародних економічних відносин Сумського державного університету. Заступник директора ННІ БіЕМ із профорієнтаційної роботи.