Пошук
Close this search box.

УСПІШНО ЗАВЕРШИЛАСЯ ЛІТНЯ ШКОЛА «АНАЛІЗ ДЕРЖАВНОГО БОРГУ: КЕЙС ЄС-УКРАЇНА» В РАМКАХ МОДУЛЯ ЖАНА МОНЕ

23-27 вересня 2024 року успішно пройшов 5-денний навчальний захід в рамках модулю Жана Моне «Досвід ЄС в управлінні державним боргом: висновки для України у воєнний та післявоєнний періоди», що фінансується програмою Еразмус+ (101127602 – EUEPDM – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH).

Авторами проекту та, зокрема, літньої школи стали викладачі СумДУ: Ганна Філатова – асистент кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування, Олена Кравченко, доцентка кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування, Наталія Овчарова – старший викладач кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування,

Головною метою заходу було поглиблення знань учасників у сфері управління державним боргом на основі досвіду ЄС, а також формування практичних навичок аналізу боргової політики в умовах воєнного та післявоєнного періодів.

Міжнародна літня школа на тему «Аналіз державного боргу: кейс ЄС-УКРАЇНА», відбулася в онлайн форматі, що дозволило залучити, окрім авторів проекту, експертів. Зокрема, Алла Дмитренко, д.е.н., доцентка Полтавської політехніки, представила доповідь «Реструктуризація боргу України: історичний екскурс та можливі шляхи розвитку», висвітливши ключові етапи та потенційні напрямки боргової політики України.

Окрім досвіду ЄС та України, було розглянуто практики США завдяки виступу Тетяни Мельник – сертифікованої урядової фінансової менеджерки (CGFM) та директорки Відділу оцінки доходів штату Техас (Texas Comptroller of Public Accounts). Її досвід охоплює оцінку бюджетних надходжень та управління державними фінансовими потоками. Під час свого виступу вона поділилася цінними інсайтами щодо особливостей управління державним боргом у США на прикладі штату Техас. Це дозволило учасникам порівняти стратегії боргової політики Європи, України та Америки, зосередивши увагу на їх актуальності для України як у період війни, так і в процесі післявоєнної відбудови.

Фінансується Європейським Союзом. Однак висловлені погляди та думки належать лише авторам і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні EACEA не можуть нести відповідальність за них.