© 1996 – 2021 Кафедра бухгалтерського обліку та оподаткування
30.09.2024 на кафедрі бухгалтерського обліку та оподаткування відбулося продовження тренінгів із серії «Генератор ідей сталого розвитку: уроки ЄС для України» у межах проєкту модулю Жана Моне «Transparency. Accountability. Responsibility. Governance. Europe. Trust. Sustainability», що фінансується програмою Еразмус+ (101085395— TARGETS — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).
Організатори проєкту к.е.н., ст. викладач Олексіч Жанною Анатоліївною, д.е.н., проф. Макаренко Інною Олександрівною та к.е.н., доц. Серпенінова Юлія Сергіївна представили власне бачення на тему «Соціальна відповідальність бізнесу та ділова активність підприємств в умовах євроінтеграції». Під час семінару було досліджено ключові аспекти соціальної відповідальності бізнесу в контексті економічних, правових та соціальних змін, пов’язаних з процесом євроінтеграції. Учасниками заходу стали студенти та викладачі кафедри бухгалтерський облік та оподаткування.
05.02.2024 року на кафедрі бухгалтерського обліку та оподаткування відбувся п’ятий тренінг із серії «Генератор ідей сталого розвитку: уроки ЄС для України» у межах проєкту модулю Жана Моне «Transparency. Accountability. Responsibility. Governance. Europe. Trust. Sustainability», що фінансується програмою Еразмус+ (101085395— TARGETS — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).
Учасники з числа студентів спеціальності бухгалтерський облік та оподаткування отримали можливість глибше поглибити свої знання на тему «Роль Європейського Союзу у розробці та впровадженні принципів бізнесу та прав людини ООН». Під час тренінгу організатори проєкту к.е.н., ст. викладач Олексіч Жанною Анатоліївною, д.е.н., проф. Макаренко Інною Олександрівною та к.е.н., доц. Серпенінова Юлія Сергіївна висвітлювали сучасні політики ЄС щодо захисту прав людини, зробили акцент на Директиві щодо належної перевірки корпоративної стійкості (Directive on corporate sustainability due diligence).
03.01.2024 року на кафедрі бухгалтерського обліку та оподаткування відбувся четвертий тренінг із серії «Генератор ідей сталого розвитку: уроки ЄС для України» у межах проєкту модулю Жана Моне «Transparency. Accountability. Responsibility. Governance. Europe. Trust. Sustainability», що фінансується програмою Еразмус+ (101085395— TARGETS — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH). Захід було присвячено становленню та розвитку концепції сталого розвитку та досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР) – глобальної ініціативи, яка має на меті створення кращого та стійкого майбутнього для всього світу.
Організатори проєкту к.е.н., ст. викладачем Олексіч Жанною Анатоліївною, д.е.н., проф. Макаренко Інною Олександрівною та к.е.н., доц. Серпеніновою Юлією Сергіївною підкреслили минулі успіхи в сферах боротьби з бідністю, забезпечення якісної освіти, підтримки здоров’я та впровадження екологічно чистих технологій, а також зробили акцент на регресі в досягненні численних цілей, у зв’язку з пандемією COVID-19 та геополітичною нестабільністю. Під час дискусії зі студентами спеціальності бухгалтерський облік та оподаткування організатори обговорювали найважливіші виклики та перспективи на шляху досягнення Цілей сталого розвитку для ЄС та України. Зокрема, розглядалися питання сталого використання природних ресурсів, соціальної відповідальності бізнесу та роль громадян у забезпеченні сталого розвитку.
25.09.2023 року на кафедрі бухгалтерського обліку та оподаткування відбувся третій тренінг із серії «Генератор ідей сталого розвитку: уроки ЄС для України» у межах проєкту модулю Жана Моне «Transparency. Accountability. Responsibility. Governance. Europe. Trust. Sustainability», що фінансується програмою Еразмус+ (101085395— TARGETS — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).
Захід було проведено в межах глобального тижня Цілей сталого розвитку, який тривав з 15 по 24 вересня 2023 року і є щорічним тижнем дій, обізнаності та підзвітності.
Учасниками проєкту д.е.н., проф. Макаренко Інною Олександрівною, к.е.н., доц. Серпеніновою Юлією Сергіївною та к.е.н., ст. викладачем Олексіч Жанною Анатоліївною було акцентовано увагу на концепції сталого розвитку та її актуальності в нинішніх умовах, питаннях оцінки стану виконання Цілей сталого розвитку, способів мобілізації дій для прискорення виконання та розгляду нових викликів. Студенти бакалаврату спеціальностей «Облік і оподаткування» мали змогу обговорити нагальні питання, що були підняті на Саміту щодо Цілей сталого розвитку під час Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, що відбувся 18-19 вересня 2023 року та запропонувати шляхи розвитку для України з урахуванням прогресу та уроків європейських країн.
18.04.2023 року на кафедрі бухгалтерського обліку та оподаткування відбувся другий тренінг із серії «Генератор ідей сталого розвитку: уроки ЄС для України» у межах проєкту модулю Жана Моне «Transparency. Accountability. Responsibility. Governance. Europe. Trust. Sustainability», що фінансується програмою Еразмус+ (101085395— TARGETS — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).
Захід було присвячено питанням впливу цілей сталого розвитку і прозорості агрохолдингів на на ефективність їх діяльності. Запрошеним експертом виступив Артем Рудиченко, магістрант спеціальності «Облік і оподаткування» Сумського державного університету та студент Економічного університету в Братиславі, лауреат Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2022. Зі студентами бакалаврату спеціальностей «Облік і оподаткування» та «Банківська справа» Артем поділився власними напрацюваннями щодо сутності соціально відповідальної діяльності та оцінки ролі Цілей сталого розвитку для агрохолдингів. Було представлено результати порівняльного аналізу у досягненні таких цілей європейськими та українськими компаніями.
05.01.2023 року на кафедрі бухгалтерського обліку та оподаткування відбувся захід «Генератор ідей сталого розвитку: уроки ЄС для України» у межах проєкту модулю Жана Моне «Transparency. Accountability. Responsibility. Governance. Europe. Trust. Sustainability», що фінансується програмою Еразмус+ (101085395— TARGETS — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH). Захід було присвячено стартап руху у сфері сталого туризму, який експертами Всесвітньої Організації Туризму оцінюється як вельми перспективний напрям у Цілях сталого розвитку. Особлива увага була приділена досвіду ЄС у стимулюванні сталого туризму та цікавим стартапам європейського походження.
Запрошеним експертом виступив Артем Рудиченко, магістрант спеціальності «Облік і оподаткування» Сумського державного університету та студент Економічного університету в Братиславі. Зі студентами бакалаврату спеціальності «Облік і оподаткування» Артем поділився цінним досвідом розробника стартапу у сфері туризму, переможця у Всеукраїнському конкурсі стартапів YEP 2021, учасника міжнародних конкурсів та хакатонів з акселерації власних стартапів.
Фінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні EACEA не можуть нести відповідальність за них.
© 1996 – 2021 Кафедра бухгалтерського обліку та оподаткування