Проєкт модулю Жана Моне “Досвід ЄС для підвищення рівня працевлаштування молоді через розвиток професійних навичок” , що фінансується програмою Еразмус+ (ERASMUS – JMO -2021-MODULE -SKILLS4JOB-101047867) продовжує активно сприяти підготовці студентів до міжнародного працевлаштування та надає їм можливості вдосконалити свої навички та збагатити свої знання відповідно до вимог сучасного ринку праці.
Зокрема,учасники проєкту – викладачі Сумського державного університету – к.е.н., доц. Серпенінова Ю.С., к.е.н., доц. Замора О. М., д.е.н., проф. Винниченко Н. В. та к.е.н., доц. Щербина Т. В. сформували методичний посібник “Розвиток професійних навичок студентів випускних курсів: європейський досвід”.
Його цінність полягає в конкретних рекомендаціях, спрямованих на підвищення професійної підготовки студентів та всіх зацікавлених у працевлаштуванні в країнах ЄС та в організаціях, що дотримуються європейських цінностей та стандартів. Зокрема, у посібнику надані практичні поради з пошуку конкурсів та подачі заявок на індивідуальні гранти для студентської молоді, рекомендації щодо формування крос-культурних компетенцій як частини ринково-орієнтованих навичок, оцінки професійних навичок та поради щодо їх ефективної презентації при поданні на роботу відповідно до вимог ЄС, а також надана методика формування звітності за проектами згідно з європейськими та міжнародними вимогами. Окремий блок присвячений рекомендаціям з підготовки аплікаційних документів, резюме в форматі Europass, написання мотиваційного листа та рекомендаційного листа.
Завантажити методичний посібник для ознайомлення можна за посиланням: https://examenarium.sumdu.edu.ua/textbooks/10383/405235/Методичка.pdf
Для отримання більшого обсягу матеріалу в рамках проєкту, запрошуємо долучитися до відкритого онлайн курсу “Професійні навички для ринку ЄС”, за посиланням: https://examenarium.sumdu.edu.ua/free_study/join/295.
Фінансується Європейським Союзом.Однак висловлені погляди та думки належать лише авторам і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні EACEA не можуть нести відповідальність за них.