Пошук
Close this search box.

Участь викладачів ДВНЗ «УАБС НБУ» в проекті «Управління публічними справами за участі громадськості»

Проведення тренінгу «Управління публічними справами, за участі громадськості» здійснювалося в межах проекту «Український самоврядно-громадський стандарт» за багатосторонньої угоди між м. Суми та за реалізації стратегії зовнішнього партнерства м. Люблін.

Останні роки Люблінська мерія допомагає сумчанам впроваджувати найкращі європейські практики управління територіальними громадами. Під час дискусій польські партнери цікавилися тематиками, які є актуальними для сумчан. Оскільки однією з головних ініціатив міського голови та міської влади м. Суми є більш активне залучення громадськості до управління містом, Фондом Менеджерських ініціатив, під керівництвом радника міського голови м. Люблін Павла Прокопа проведено тренінг стосовно досвіду Польщі та країн Європи щодо технології прийняття управлінських рішень із залученням громадськості.

До участі у тренінгах були залучені громадські організацій, будинкові комітети та представники ДВНЗ «УАБС НБУ».

Модераторами тренінгу стали координатор проектів Управління неінвестиційних проектів адміністрації м. Люблін Тетяна Мирович та менеджер Фонду менеджерських ініціатив Богдан Юрчук від м. Суми координатором стала секретар Сумської міської ради та доцент кафедри управління та фінансово-економічної безпеки Тетяна Гончаренко.

В межах проекту передбачено підготовку та впровадження самоврядно-громадського стандарту, який є фундаментом сучасного управління місцевими та регіональними публічними процесами за участі громадськості. Тривалість проекту розрахована на два роки передбачає не тільки визначення необхідних змін, які потрібно внести в українське самоврядування, але й практично допомогає в розробці стандарту, залученні громади до прийняття рішень різних рівнів влади.

Під час тренінгу розглядалися питання прозорості в роботі органів самоврядування, привернення уваги до проблем надання якісних послуг та участі громадян в управлінні, принципи побудови взаємної довіри між представниками місцевого самоврядування та громадянами, аналізу якості життя мешканців.

На завершення учасникам тренінгу представили початкову модель Українського самоврядно-громадського стандарту. Також обговорили користь від впровадження стандарту для органів самоврядування, громад та громадських організацій.

Інформацію підготувала

доцент кафедри бухгалтерського обліку і аудиту

Н.В. Винниченко