Пошук
Close this search box.

Стаття «Політика ЄС щодо сталого працевлаштування молоді» в рамках реалізації  проекту Жана Моне Еразмус +

 Авторським колективом у складі доцентів кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування Серпенінової Юлії та Винниченко Наталії, а також доцентів кафедри міжнародних економічних відносин Замори Оксани та Щербини Тетяни опубліковано статтю у фаховому виданні Вісник СумДУ. Стаття підготовлена в рамках реалізації проекту модулю Жана Моне «Досвід ЄС для підвищення рівня працевлаштування молоді через розвиток професійних навичок», що фінансується програмою Еразмус+ (ERASMUS – JMO -2021-MODULE -SKILLS4JOB-101047867).

У статті систематизовано та досліджено сучасний стан та причини безробіття молоді в країнах ЄС. Також, у статті було розглянуто нормативно-правове забезпечення молодіжної політики щодо працевлаштування, зокрема політику зайнятості, спрямовану на відновлення після пандемії. Основними актами нормативного регулювання молодіжної політики зайнятості в ЄС визначено такі як: Європейський пакт для молоді, Резолюція «Криза зайнятості молоді: заклик до дії», «Рамкова програма дій із зайнятості молоді», Рекомендація Ради ЄС «Про створення молодіжної гарантії» та інші. Проаналізовані європейські програми та ініціативи, спрямовані на зниження безробіття серед молоді, а також покращення освіти та трудової мобільності. Основними європейськими програмами та ініціативами визначені: NextGenerationEU, Стратегія «Молодь – інвестування та надання можливостей», Ініціативи «Молодіжні можливості», «Залучення молоді до зайнятості», «Інвестування в молодь Європи» та ін. Вони передбачають створення більше можливостей для молоді в освіті та працевлаштуванні, покращення доступу і повну участь у житті суспільства, розвиток навичок, які відповідають ринку праці, підтримку першого досвіду роботи та навчання на робочому місці тощо. Також, у статті наголошується на необхідності стимуляції економічного зростання країнам-членам ЄС, зосереджуючись на молодіжному сегменті, впроваджуючи програми підтримки зайнятості, що адаптовані до поточної ситуації у світі.

Фінансується Європейським Союзом. Проте висловлені погляди та думки належать лише авторам і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні EACEA не можуть нести відповідальність за них.