Протягом березня–травня 2024 року для студентів 2-го курсу спеціальності «Облік і оподаткування» проведено серію лекцій і практичних занять у рамках дисципліни «Бухгалтерський облік (загальна теорія)». Тематика занять була присвячена управлінню державним боргом та його ролі в економічному розвитку, базуючись на кейсах України та країн Європейського Союзу. Заняття проведені в якості факультатичних годин.
Факультатичні заняття були проведені асистентом кафедри бухгалтерського обліку, доктором філософії Філатовою Г.П. , учасницею проєкту модулю Жана Моне «Досвід ЄС в управлінні державним боргом: висновки для України у воєнний та післявоєнний періоди», що фінансується програмою Еразмус+ (101127602 -EUEPDM -ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH)
Ключові теми лекцій і практичних занять:
- Основи управління державним боргом: теорія та практика.
- Структура державного боргу України: сучасний стан і перспективи.
- Європейський досвід реструктуризації боргових зобов’язань: можливості для України.
- Роль управління державним боргом у відновленні економіки після війни.
- Методи інтеграції систем управління боргом у рамках політики економічного розвитку.
Заняття включали інтерактивні лекції, групові обговорення, кейс-стаді, а також практичні вправи з аналізу фінансових показників. Студенти мали змогу працювати з прикладами реальних боргових операцій та розробляти пропозиції щодо вдосконалення системи управління державним боргом.
Даний модуль є важливим етапом підготовки студентів, що дозволяє їм здобути актуальні знання для вирішення професійних завдань у сфері економіки та обліку.