Пошук
Close this search box.

Викладачами кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування д.е.н., проф. Макаренко Інною Олександрівною та к.е.н., ст. викладачем Олексіч Жанною Анатоліївною розпочато курс «Прозорість, підзвітність та сталий розвиток бізнесу на шляху до інтеграції в ЄС» у межах проєкту модулю Жана Моне «Transparency. Accountability. Responsibility. Governance. Europe. Trust. Sustainability», що фінансується програмою Еразмус+ (101085395– TARGETS – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH), загальним обсягом 52 години.

Курс розроблено для того, щоб надати комплексну систему знань про дії ЄС щодо сталого розвитку та обізнаність щодо їх впровадження в Україні для прискорення прогресу на шляху до ЦСР.

Цілі курсу:

– отримати глибоке розуміння концептуальних основ і законодавчих стандартів у системі сталого розвитку ЄС;

– надати студентам актуальні інструменти фінансування сталого розвитку, прозорості та бенчмаркінгу;

– озброїти студентів практичними інструментами створення звітів про сталий розвиток, організації КСВ у компаніях та кращих кейсів у просуванні ЦСР, генерації ідей сталого розвитку, фінансування екологічно чистих та соціальних проєктів,  незалежної перевірки інформації про сталий розвиток.

Курс реалізовано за новітніми методичними засобами та практико-орієнтованими методиками.

Методи навчання: інтерактивні лекції; кейси, майстер-клас; моделювання ігор, групова робота та дискусії, а також самопрезентація та подача ідей; e-Learning (змішане навчання); метод портфоліо та екскурсія.

Всі матеріали до курсу знаходяться за посиланням: 

У межах вивчення курсу «Прозорість, підзвітність та стійкість бізнесу на шляху до інтеграції в ЄС» (модуль Жана Моне 101085395— TARGETS — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) студенти-бакалаври спеціальності «Облік і оподаткування» взяли участь у віртуальній екскурсії АБ «Укргазбанком», провідним українським банком, який з 2016 року успішно розвиває напрям «зеленого» банкінгу, фінансуючи проєкти відновлюваної енергетики, енергоефективності та інших екологічно відповідальних ініціатив.

Eкскурсія відбулася в рамках теми 3 курсу. Специфічні інструменти фінансування сталого розвитку та ознайомленням з кращим європейським і українським досвідом фінансування сталого розвитку.

Використано матеріали сайту банку:

З радістю повідомляємо про запуск роботи наукового гуртка «Облік, аналіз, аудит і оподаткування: міжнародний контекст». У рамках  діяльності роботи наукового гуртка буде проведено ряд заходів: майстер-класів, круглих столів, дебатів.

Окремої уваги заслуговують заходи, які будуть організовані у рамках курсу «Прозорість, підзвітність та стабільність бізнесу на шляху до інтеграції в ЄС» (модуль Жана Моне 101085395— TARGETS — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).

Програмою гуртка заплановано серію круглих столів, присвячених ключовим темам:

– Концептуальні основи сталого розвитку та корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) в ЄС та Україні;

– Стандарти сталого розвитку та законодавчий ландшафт;

– Специфічні інструменти для фінансування сталого розвитку;

– Облік сталого розвитку, звітність та прозорість в ЄС та Україні;

– Практика забезпечення та верифікації звітності зі сталого розвитку;

– Бенчмарки сталого розвитку в ЄС та Україні.

Перший круглий стіл відбувся з теми «Рамки сталого розвитку та КСВ в ЄС та Україні» 22 серпня 2024 року. Учасники мали можливість ознайомитися з досвідом ЄС у запровадженні концепції сталого розвитку та КСВ, обговорити перспективи адаптації цих принципів в Україні та поділитися поглядами на шляхи інтеграції України в європейське співтовариство через сталий розвиток.

Запрошуємо всіх зацікавлених долучатися до наступних подій наукового гуртка, обговорювати актуальні питання та розширювати свій професійний світогляд у міжнародному контексті.

Гурток зосереджує свою діяльність на дослідженні сучасних викликів та можливостей у сфері сталого розвитку, обліку та оподаткування, а також ролі європейських стандартів у забезпеченні прозорості та підзвітності бізнесу.

30.09.2024 на кафедрі бухгалтерського обліку та оподаткування відбулося продовження тренінгів із серії «Генератор ідей сталого розвитку: уроки ЄС для України» у межах проєкту модулю Жана Моне «Transparency. Accountability. Responsibility. Governance. Europe. Trust. Sustainability», що фінансується програмою Еразмус+ (101085395— TARGETS — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).

Організатори проєкту к.е.н., ст. викладач Олексіч Жанною Анатоліївною, д.е.н., проф. Макаренко Інною Олександрівною та к.е.н., доц. Серпенінова Юлія Сергіївна представили власне бачення на тему «Соціальна відповідальність бізнесу та ділова активність підприємств в умовах євроінтеграції». Під час семінару було досліджено ключові аспекти соціальної відповідальності бізнесу в контексті економічних, правових та соціальних змін, пов’язаних з процесом євроінтеграції. Учасниками заходу стали студенти та викладачі кафедри бухгалтерський облік та оподаткування.